İlan Yayınlama Kuralları

1)    – İlanı yayınlayan üye sahibindensatılıkarsa.com sitesinde ilanlarını yayınladığı takdirde tüm ilan yayınlama kurallarını kabul etmiş olacaktır. Bundan dolayı da ilan yayınlayan her kişi veya kurum kurallara uymak zorunluğundadır.

2)    sahibindensatılıkarsa.com üzerinde ilan yayınlayan kişiler veya firmalar ilanın doğruluğundan sorumlu olan tek yetkilidir. İlan bilgileri içeriğinde gerçek dışı fiyatların bulunması, metrekare bilgilerinin yanlış verilmesi, açıklamanın gerçek olmaması ve kat sayısı gibi parametrelerin yanlış olduğunun anlaşılması halinden sahibindensatılıkarsa.com ilan sahibine danışmadan ilanları kaldırabilecektir.

3)    Üye tarafından sisteme yüklenen emlak görsellerinin emlak ile ilişkili olması gerekmektedir. İlanı yayınlayan kişilerin ve kurumların ilan içeriğinde ve resimlerin üzerinde tanıtımları, logoları veya iletişim bilgileri olmamalıdır. Sistem bulunan tüm ilanlar aynı formatta olacaktır. Diğer ilanlardan ayrışmaya çalışan ve haksız rekabet yaratacak olan ilanlar yayından kaldırılacaktır.

4)    sahibindensatılıkarsa.com sisteminde ilan sahibi aynı emlak ile ilgili sadece bir tane ilan yayınlayabilir. Aynı gayrimenkul için birden fazla ilan yayınlanması mükerrer ilan olarak görülecektir. Mükerrer ilanlar ise haksız rekabete yol açacak ve iş ahlakına uymayacaktır. Bu yüzden de bu ilanlar sahibine sorulmadan sistemden kaldırılacaktır.

5)    İlanların başlık kısımlarından ve açıklama kısımlarında sadece ilanlara ait olan teknik bilgilerin verilmesi gerekmektedir. İlan başlığında ve içeriğinde ya da yorum kısımlarında iletişim numaralarının verilmesi, firma adreslerinin yayınlanması gibi durumlar haksız rekabet oluşturacağı gibi meslek etiği açısından da doğru olmayan davranışlar olacaktır. Bu tür ilanlar da ilan sahibine bildirim yapılmadan sistem tarafından kaldırılacaktır.

6)    sahibindensatılıkarsa.com üzerinden verilecek olan ilanlarda Türkçe karakterler ve Türk alfabesinde bulunmayan X – W – Q  gibi harfler de kullanılabilecektir. Aynı şekilde tüm noktalama işaretleri gerektiği yerde kullanılabilecektir. Fakat bu karakter haricinde ilanda kullanılacak olan alfanumerik olmayan her türlü karakter rekabete zarar vereceğinden ve diğer üyelere haksızlık oluşturacağından dolayı kullanılması yasaktır. Yasağa uyulmaması durumunda ise ilan yayından kaldırılacaktır.

7)    sahibindensatılıkarsa.com üzerinde ilan sahibi tarafından satılmış veya kiralanmış tüm taşınmazlar arşivlenmeli ve saklanmalıdır. sahibindensatılıkarsa.com işlevlerini bitirmiş olan ilanları belli bir süre sonra sistem üzerinden kaldıracaktır. Bu işlemler sonrasında doğacak olan herhangi bir durumdan dolayı sahibindensatılıkarsa.com sorumlu tutulamayacaktır.

8)    sahibindensatılıkarsa.com üzerinde yayınlanan bilgilerin içeriğinin doluluğu, doğruluğu ve siteye yüklenen görsellerin kalitesi ile geçmiş hareketler göz önünde bulundurularak sahibindensatılıkarsa.com tarafından üyelerin ilanları değerlendirilebilecektir. İlan yayınlarının kalitesini düşüren ve sürekli olarak yanlış ilanlar ve ilan politikasına uymayan ilanları yayınlayan üyelerin üyelikleri tek taraflı olarak sahibindensatılıkarsa.com tarafından sonlandırılacaktır. İlanlarını sürekli olarak kaliteli giren, ilan ilgililerini tatmin edici şekilde bilgi, belge ve görsel yükleyen üyeler ise sahibindensatılıkarsa.com tarafından ödüllendirilecek ve ilanlar daha ön plana getirilecektir.

9)    İlan yayınlama politikasına uymayan ve sitenin uyarılarını dikkate almayan üyelerin ilanlarındaki gerekli olan bilgilerin bir kısmı veya tamamı sahibindensatılıkarsa.com tarafından yayından kaldırılacaktır ve bu hakkında sahibindensatılıkarsa.com ‘a ait olduğu üyeler tarafından kabul edilmiş olacaktır.